This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona miejscowości
Galerie parafii
menu      Galeria
menu      brak
menu      brak
menu      brak
menu      brak
Aktualności
menu      Rekolekcje
menu      Ognisko - galeria
menu      Zapraszamy!!
menu      Uroczystości majowe
menu      102 Rocznica
menu      3 maj
menu      Odpust
menu      Miła wizyta
menu      Inicjatywy
menu      Wydatki parafii
menu      Ankieta
menu      Rozkład mszy św.


Uroczystość NMP Królowej Polski


Dzisiejszego, trochę słonecznego dnia, o godzinie 12.00 w naszym kościele odbyła się suma odpustowa z okazji święta Maryi Królowej Polski, patronki parafii. Tak, jak było to już zapowiadane mszę świętą celebrował Ojciec Ludwik Kurowski OMC. Razem z Ojcem i wieloma księżmi z pobliskich miejscowości modliliśmy się za wszystkich mieszkańców parafii. Wspominaliśmy także naszego drogiego księdza kanonika Stanisława Mżyka.

Z ust Ojca Ludwika wysłuchaliśmy uroczystej homilii, w której była zawarta historia wędrówki obrazu Maryi z kopalni soli w Wieliczce. Została także podkreślona wartość Matki w naszym życiu i w naszej parafii. To do Maryi zwracaliśmy się w najgorszych momentach historii ojczyzny i to Ona właśnie wysłuchiwała naszych próśb. Powinniśmy naśladować Ojca Świętego Jana Pawła II, który z ufnością zawsze się do Niej zwracał.

Po mszy świętej odbyła się procesja w około kościoła. Czynnie włączyła się w nią młodzież niosąca feretrony, panowie ze straży i dzieci sypiące kwiatki. Ten dzień pozostanie długo w pamięci parafian, dziękujemy za obecność.

email mateo86
Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO